Twitter, Musk’a meydan okuyan ‘zehirli hapı’ kabul etti!

bahset

Twitter, Elon Musk’un toplumsal medya platformundaki payını artırma kabiliyetini sınırlamak için Cuma günü bir ‘zehir hapı’ kabul etti, bu sebeple bir satın alma şirketi şirket için 43 milyar dolarlık teklifine meydan okumak için ortaya çıktı.

Mevzuya aşina olan kişilere bakılırsa, Aralık ayı sonu itibariyle yönetim altında 103 milyar dolardan fazla varlığa haiz teknoloji odaklı bir hususi ana para şirketi olan Thoma Bravo, Twitter’a bir teklif verme olasılığını araştırdığını bildirdi. daha çok oku

Kaynaklar, Thoma Bravo’nun ne kadar teklif vermeye hazır olacağı belli değil ve bu şekilde bir rakip teklifin gerçekleşeceğine dair bir kesinlik olmadığı mevzusunda uyardı ve mevzunun gizli saklı olduğundan tanımlanmamasını istedi.

Bir Thoma Bravo sözcüsü yorum yapmaktan kaçınırken, Twitter temsilcileri yorum talebine derhal cevap vermedi. New York Post Perşembe günü Thoma Bravo’nun Twitter için bir teklif düşündüğünü bildirdi.

Twitter Cuma günü yapmış olduğu açıklamada, öteki hissedarlara indirimli olarak daha çok hisse satarak şirkette% 15’ten fazla hisse biriktiren herkesi sulandıracak bir zehir hapı kabul ettiğini söylemiş oldu. Resmi olarak paydaş hakları planı olarak malum zehirli hap, 364 gün süresince geçerli olacak.

Hareket, Musk’un bir ihale teklifi başlatarak teklifini direkt Twitter hissedarlarına götürmesini engellemeyecek. Zehir hapı, bir çok Twitter hissedarının hisselerini satmasını engellerken, ihale teklifi, Musk’un teklifini desteklemelerini yada onaylamamalarını kaydetmelerine izin verecek.

Wedbush analisti Dan Ives Cuma günü tweet attı, “Kurulun potansiyel seyreltme ve satın alma düşmanca hareketi göz önüne alındığında hissedarlar tarafınca pozitif görülmeyecek şekilde düşmesi öngörülebilir bir müdafa önlemidir” dedi.

Thoma Bravo’nun ilgisi, Twitter için yarışan daha çok hususi ana para şirketinin hayaletini artırıyor. Veri sağlayıcısı Preqin’e bakılırsa, küresel hususi ana para endüstrisi kuru tozda ortalama 1.8 trilyon dolar üstünde oturuyor. Büyük teknoloji holdinglerinin aksine, bir çok satın alma şirketi Twitter’ı satın alma mevzusunda antitröst kısıtlamalarıyla karşı karşıya kalmayacaktı.

Bir hususi ana para şirketinin kendisine meydan okumak yerine onunla ortaklık kurarak Musk’un teklifini çoğaltması mümkün olmaya devam ediyor. Gelirinin çoğunu reklam Twitter itimat misk eleştirisi, sadece, bazı hususi ana para şirketleri onunla ekip hakkında endişeli yapmış oldu, sektör kaynakları söylemiş oldu. Bunun sebebi, kuvvetli bir nakit akışının kaldıraçlı bir satın alımın finansmanını oldukca daha kolay hale getirmesidir.


bahsedelim bahsedelim ddos koruma