Silinen İnstagram Fotoğrafları, Videoları, Hikayeleri Nasıl Kurtarılır…

bahset

İnstagram’a yüklediğiniz bir hikayeyi, fotoğrafı veya reel videoyu yanlışlıkla sildiniz mi? İnstagram, silinen İnstagram gönderilerini ve yüklemelerini görüntüleyebileceğiniz ve kurtarabileceğiniz bir “yakın zamanda silinmiş” bir özelliğe sahiptir. İnstagram’da silinen fotoğrafları, videoları, makaraları ve hikayeleri nasıl kurtaracağımızı görelim. Ayrıca, İnstagram uygulamasında Son Silinenler seçeneğini bulamazsanız ne yapacağınızı da göreceğiz.

Android, iOS’ta Silinen İnstagram Fotoğrafları, Videoları, Makaraları ve Hikayeleri Nasıl Kurtarılır

Daha önce Instagram’da sildiğiniz herhangi bir gönderi veya hikaye platformdan kalıcı olarak siliniyordu ve onu geri getirmenin bir yolu yoktu. Ancak artık Giant, fotoğraflar, videolar, makaralar, IGTV videoları ve hikayeler dahil olmak üzere sildiğiniz gönderileri incelemenize ve geri yüklemenize olanak tanıyan bir “yakın zamanda silinen” bir özellik sunuyor.

Instagram’da sildiğiniz tüm öğeler “Son Silinenler” klasöründe kalacaktır. Bunları 30 gün içinde inceleyebilir ve kurtarabilirsiniz, ardından kalıcı olarak silinirler. Hikayeler söz konusu olduğunda, silinmeden önce 24 saat Son Silinenler klasöründe kalırlar.

Silinen İnstagram Gönderilerini, Hikayeleri, Makaraları Hesap Ayarlarından Geri Yükleyin

Aşağıda Instagram’daki gönderileri ve hikayeleri geri yükleyebilirsiniz. Ancak başlamadan önce, Instagram uygulamanızı Google Play Store veya App Store’dan en son sürüme güncelleyin.

1. Akıllı telefonunuzda Instagram’ı açın.
2. Sağ üstteki menüye dokunun. Ayarları şeç.
3. Hesap’a tıklayın ve Son Silinenler’e dokunun.
4. Burada Instagram’da sildiğiniz tüm gönderileri (fotoğraflar, videolar ve makaralar dahil) ve ardından Hikayeler’i göreceksiniz.
5. Geri yüklemek istediğiniz fotoğrafa, videoya, makaraya veya hikayeye dokunun.
6. Sağ alttaki üç noktayı tıklayın ve Geri Yükle’ye dokunun.
Geri Yükle’ye tıkladığınızda, içeriği silmeden veya geri yüklemeden önce doğru hesap sahibi olduğunuzu doğrulamak için sizden e-posta veya metin yoluyla bir OTP doğrulaması isteyecektir. Bu, hesabınızın ele geçirilmesi durumunda yayınlarınızın bilgisayar korsanları tarafından kalıcı olarak silinmesini önleyecektir.

Öğeyi ‘Son Silinenler’den kalıcı olarak kaldırmak için Sil’i de tıklayabilirsiniz.

Son Silinenleri Bulamıyor musunuz? Instagram Etkinliğinden Geri Yükle
Instagram uygulamanızda “Son Silinenler” seçeneğini görmüyor musunuz? Bu durumda, aşağıda gösterildiği gibi “Etkinliğiniz”den silinen bir videoyu, hikayeyi veya makarayı geri yükleyebilirsiniz.

1. Instagram uygulamasını açın ve profilinize gidin.
2. Sağ üstteki menüyü tıklayın. Etkinliğinizi seçin.
3. Bir sonraki ekranda, Son Silinenler’e tıklayın. Artık silinen makaralarınızı, gönderilerinizi ve hikayelerinizi göreceksiniz.
4. Geri yüklemek istediğiniz makaraya, gönderiye veya hikayeye dokunun.
5. Üç nokta menüsü > Geri Yükle’yi tıklayın.
6. Onaylamak için tekrar Geri Yükle’ye dokunun.

Bu yöntemlerle silinen öğelerinizi kurtarabilirsiniz.


bahsedelim bahsedelim ddos koruma