Facebook hesabın kilitlendi mi?

bahset

Yeni Delhi: Facebook, ‘Protect’ programını etkinleştirmeyen kişileri kilitliyor ve kullanıcılar, bu şirketin güvenlik nedeniyle görmezden geldikleri gizemli, spam benzeri bir e-posta gönderdiğinden şikayet ediyor. Birkaç Facebook kullanıcısı, gizlilik endişeleri nedeniyle açmadıkları “Hesabınız Facebook Protect’ten gelişmiş güvenlik gerektiriyor” başlıklı bir e-postadaki spam benzeri bildirimden şikayet ederek Twitter’a gitti.

“Bugüne kadar etkinleştirmem gereken yeni Protect sistemi hakkında FB’den (dolandırıcılık gibi görünen) e-postalara yanıt vermediğim için bugün Facebook’tan süresiz olarak kilitlendim. Şimdiye kadar, metin ve güvenlik anahtarı seçenekler çalışmıyor, çoğu rapor,” etkilenen bir kullanıcı Cuma günü geç saatlerde tweet attı.

Facebook e-postası, kullanıcılara belirli bir tarihe kadar Protect özelliğini açmaları gerektiğini, aksi takdirde hesaplarının kilitleneceğini söyledi.

Sosyal ağa göre, Protect “insan hakları savunucuları, gazeteciler ve hükümet yetkilileri gibi kötü niyetli bilgisayar korsanları tarafından hedef alınma olasılığı daha yüksek olan insan grupları için bir güvenlik programıdır”.

İlk son tarih 17 Mart’tı ve şimdi birkaç kişi Facebook hesaplarından kilitleniyor. Bazıları özelliği açsalar bile içeri giremezler.

“Sevgili @FacebookApp: İstemediğim yeni Protect’iniz bana aynı iki faktörlü doğrulama kodunu gönderip duruyor, bu da çalışmıyor. “Sanırım Twitter’da daha fazla zaman geçireceğime,” dedi başka bir kullanıcı bir tweet’te.

Diğer bazı kullanıcılar, son teslim tarihinden önce bile etkinleştirme sürecini tamamlayamadıklarından ve bu nedenle hesaplarının etkin bir şekilde kilitlendiğinden şikayet etti.

Etkilenen bir kullanıcı, “Bu koruma olayı çok can sıkıcı çünkü onu açmama izin vermiyor ve iş için Facebook’a ihtiyacım var, bu yüzden gerçekten Facebook’un aptal kodu düzeltmesini umuyorum” dedi. Ayrıca Okuyun: Instagram, ABD’deki ebeveynler için yeni güvenlik araçları sunuyor.

Şirket, Protect’te spam benzeri bildirimler gönderme konusunda henüz yorum yapmadı.


bahsedelim bahsedelim ddos koruma