e-Devlet’ten Haksız Fiyat Artışı Bildiriminde Bulunma Yöntemi

bahset

e-Devlet’te haksız fiyat artışı bildiriminde bulunabiliyorsunuz. Yazımızda e-Devlet üstünden nasıl haksız fiyat artışı bildirimi yapabileceğinize değiniyoruz.

Son günlerde ürünlerde meydana gelen fiyat artışları Tecim Bakanlığı’nın da gündeminde olup, restoran, market ve mağazalardaki fiyat artışları hususunda vatandaşlar, haksız fiyat artışı gördükleri süre bunu bildirebiliyor. Böylece fırsatçılığın önüne geçilebilmesi adına adım atılabiliyor.

Tecim Bakanlığı günümüzde fiyat artışı denetimini dijital ortam üstünden de gerçekleştirmekte olup, bu kapsamda e-Devlet üstünden Haksız Fiyat Artışı Yakınma Bildiriminde bulunulabiliyor. Eklenen bilhassa birlikte vatandaşlar haksız fiyat artışı bildiriminde süratli bir halde bulunabiliyor. Peki bunun için kullananların e-Devlet üstünde hangi işlemleri yapması gerekiyor?

e-Devlet haksız fiyat artışı şikayetinde bulunma yöntemi:

İlk olarak e-Devlet web sitesine giriniz ve arama kısmına Haksız Fiyat Artışı Yakınma Bildirimi yazıp ilgili hizmete giriniz. Arkasından firmaya ilişkin adres bilgilerini detaylı bir halde giriniz. Sonrasında da şikayeti niçin yaptığınızla ilgili olarak en fazla 500 karakter olacak şekilde bir izahat giriniz. Mevzuya dair isterseniz fotoğraf da paylaşabilirsiniz.

Yapılacak olan şikayette vatandaşın T.C. Kimlik Numarası, e-posta adresi, cep telefon numarası benzer biçimde kişisel bilgilerinin de yer alması gerekiyor. Şikayete mevzu olan firmanın unvanını doğru yazmak, ürünün markasını , kategorisini belirtmek de ek olarak ehemmiyet arz etmekte olup, eksiklikleri tamamladıktan sonrasında Yakınma Oluştur düğmesine tıklayarak Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu’na şikayetinizin ulaşmasını ve incelemeye alınmasını sağlayabilirsiniz.


bahsedelim bahsedelim ddos koruma