Citroen Türkiye’de Uygun Fiyatlı Bir Otomobil Satacak

bahset

Otomotiv alanında meşhur üreticilerden önde gelen Citroen cephesinden yeni gelişmeler var. Citroen’in uygun fiyatlı bir otomobil satacağı ve Türkiye’de satışa sunmuş olacağı bilgisine ulaşıldı.

Vatanımızda malum otomobil üreticilerinden önde gelen Citroen, Fransa merkezli bir kurum olup Avrupa’nın önde gelen otomotiv markalarından biri konumunda ve Haziran ayı içinde yeni bir modelin lansmanını yapacağını duyurdu.

Citroen CEO’sundan Türkiye’ye ziyaret

Citroen CEO’su Vincent Cobee, Türkiye’yi ziyaret ederek basın toplantısı düzen etti. Cobee toplantı esnasında mühim bilgilere yer verdi. Bu yıl Türkiye’de yeni bir modelin dünya lansmanını yapacaklarını, dünya basınının da aracı Türkiye’de kontrol edeceğini duyurdu.

Yeni Citroen modelinin uygun fiyatlı bir otomobil olması ve Türkiye pazarında bu hususta uygun bir otomobil olması beklenmekte olup, Citroen CEO’su tarafınca meydana getirilen açıklamalarda bu yönde. Yeni aracın tüm Akdeniz’e, Avrupa’ya, Şimal Afrika benzer biçimde pazarlara da uygun olacağını söyleyen Vincent Cobee yapmış olduğu duyuruda “Lansmanı Türkiye’de yapıyoruz zira, burası birçok medeniyetin doğum noktası, beşiği” ifadelerini kullandı.

Cobee, yeni aracın içten yanmalı motorlu bir model olacağını ve tamamen elektrikli bir versiyona da haiz olabileceğini açıkladı. 2023 senesinde Türkiye pazarında olması beklenen otomobile ilişkin gelecek günlerde daha çok gelişme yaşanmasını bekliyoruz.


bahsedelim bahsedelim ddos koruma